Barion Pixel
Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
Menü

Hogyan válasszunk barefoot cipőt?

Az a legjobb, ha van lehetőségünk felpróbálni néhány mezítlábas cipőt. Ha erre nincs mód, akkor első cipő vásárlása esetén jó, ha olyan boltból vásároljuk meg, ahová vissza tudjuk küldeni, ha mégsem megfelelő a méret.

Az online cipővásárláshoz segítséget nyújt, ha megismerjük a lábunkat, így nagyobb eséllyel tudunk olyan cipőt választani, ami jó lesz ránk.

Ez a poszt csupán egy átfogó képet szeretne adni ezekről a lehetőségekről, később külön posztokban fogjuk bővebben kifejteni az egyes pontokat.

1. Mérjük le a lábunkat!

Két tényezőt kell itt figyelembe venni: a lábfej hosszát és a szélességet.

Az, hogy pontosan mennyi helyet kell ráhagyni a lábhosszra, függ természetesen a lábbeli típusától. Például egy téli bakancsot általában vastag zoknival hordunk és a bélés miatt kevesebb hely van benne, ezért annyival nagyobbat kell választani belőle. Ezzel szemben egy szandálban nem igényel annyi plusz helyet a láb.

A legtöbb gyártó feltünteti, hogy szélesebb vagy keskenyebb lábra ajánlják az adott modellt. Arra törekedjünk, hogy a láb a természetes pozícióiát fel tudja venni a cipőben.

A funkcionálisan jól működő lábfej a lábujjaknál keresztben a legszélesebb, így egy jó cipőnek is ezen a részen van a legszélesebb pontja.

2. Határozzuk meg a lábfejünk típusát!

Ahhoz, hogy a cipő jól illeszkedjen a lábformánkra, nemcsak a hosszt és a szélességet kell tudnunk, hanem meg kell határoznunk a lábunk alakját is.

Bár a legtöbb gyártó igyekszik univerzálisabb modelleket gyártani, amik minél több lábformára jók, azért sokkal kényelmesebb egy olyan cipő a lábnak, ami az ő formáját követi.

3. Határozzuk meg a lábunk volumenét!

Volumen alatt a láb függőleges térkitöltését értjük. Ebbe a lábfej minden pontja beletartozik, beleértve a rüsztöt, a boltozatot, a lábujjpárnákat és a lábujjakat. Ha bármely rész az átlagosnál magasabb, akkor nagy volumenű lábról beszélhetünk.

Ez azért fontos tényező, mert a legtöbb gyártó egy-egy fajta volumenre, de leggyakrabban a közepes volumenű lábra összpontosít. Így akinek nagy volumenű a lába, azt gyakran szorítják fölül a cipők. Kis volumenű lábbal pedig sokan azt tapasztalják, hogy csúszkál rajtuk a lábbeli.

+1 Egyéb jellemzők, sajátosságok figyelembevétele:

- Sarok szélessége: Fontos, hogy ne csússzon ki a sarkunk a cipőből járás közben.

- Bokacsont elhelyezkedése: Hosszútávon fájdalmas lehet, ha a cipő nyomja a bokacsontot.

- Bármilyen egészségügyi probléma vagy fájdalom esetén szakorvos felkeresését javasoljuk.

(kép forrása: https://www.footanklecentermaryland.com)

 

Keresés